Betonová stěrka na podlahu 20 kg (Světle šedá lazura) + Lak (set) + Penetrace zdarma
Související produkty
Detailní popis produktu
Betonová stěrka na podlahu?
Dekorativní stěrka vhodná do všech typů interiérů. Lze aplikovat v obývacích pokojích, sprchových koutech, na schodech či v kuchyni.
Vlastnosti betonové stěrky BigStone?
Odolnost vůči vlhku, otěru, UV záření
Vysoká mechanická odolnost
Lze aplikovat na většinu pevných povrchů
Snadná aplikace (plastovým hladítkem)
Dlouhá životnost (až desítky let)
Použití betonové stěrky BigStone?
Frekventované prostory (chodby, čekárny, vestibuly)
Schodiště v interiéru (svislé, vodorovné plochy)
Kuchyně (možno použít přímo na starou dlažbu)
Koupelny (podlaha, svislé plochy)
Balení betonové stěrky BigStone?
Vědro 20 kg (připraveno k aplikaci)
Před použitím stačí mírně promíchat
Spotřeba betonové stěrky?
Průměrná spotřeba 1 kg/m2 v jedné vrstvě
Vydatnost vědra 20 kg činí 10 m2 ve dvou vrstvách
Trvanlivost betonové stěrky?
12 měsíců od data výroby či 6 měsíců po otevření
Chraňte před mrazem, skladujte nad 5°C
Technické údaje k aplikaci?
Získání základních informací:
V první řadě doporučuji shlédnout alespoň jeden video návod kde naberete základní informace a pochopíte určité pojmy.
Důkladné zhodnocení podkladu:
Před aplikací betonové stěrky nejprve zhodnotíme podklad z hlediska jeho stáří, soudržnosti, vlhkosti, izolace a samozřejmě pevnosti. Pokud podklad splňuje veškeré potřebné parametry, můžeme pokračovat. Pokud podklad nesplňuje potřebné vlastnosti, musíme podklad upravit. Odstraníme nesoudržné části povrchu podkladu například broušením. Praskliny vyplňte maltou nebo lepidlem, betonová stěrka na podlahu se nedá použít na kompletní srovnání povrchu, pouze na malé trhlinky a nerovnosti.
Příprava místa a nářadí pro aplikaci:
Míchací místo opatříme krycí folií nebo kartonem pro ochranu podkladu před možnou kontaminací úkapem materiálu. Připravíme si ocelové hladítko se zaoblenými rohy, obrátkové míchadlo, váleček (štětec), rukavice, papírovou pásku k oblepení, popřípadě plastové hladítko. Hladítko s houbou si připravíme jen pokud máme betonovou stěrku lazurovanou. Papírovou páskou oblepíme (zakryjeme) veškeré potřebné části ploch stejně jako například u malby barvou. Věřte, že zrovna oblepení páskou je velice důležitý detail pro finální vzhled.
Penetrování podkladu:
Připravený podklad penetrujeme pomocí válečku nebo štětky z aplikační vaničky kontaktním - adhezním můstek ve spotřebě 0,25kg - 0,5 kg/m2 dle nasákavosti podkladu. Penetraci válečkujte do kříže, aby byla pokryta plocha ve 100 %. Před touto penetrací je možno dle potřeby aplikovat nejprve hloubkovou penetraci.
Aplikace první vrstvy:
Celoplošně naneseme nerezovým či plastovým hladítkem první základní nosnou vrstvu betonové stěrky. První vrstvu můžeme nanášet dvěma způsoby. První variantou je dokonalé zahlazení připravené směsi v co nejmenší vrstvě (1-2 mm) na předem připravený podklad nerezovým či plastovým hladítkem. Druhou variantou je způsob kde se nesnažíme nijak zvlášť směs zahlazovat. U obou variant necháme první vrstvu do druhého dne proschnout.
Aplikace druhé vrstvy:
Celoplošně (s vynecháním dle požadované struktury) naneseme nerezovým hladítkem s oblými rohy či plastovým hladítkem druhou vrstvu. Druhou vrstvu aplikujeme dle zvolené struktury betonové stěrky. Můžeme tvořit hladkou či mírně pórovitou strukturu, vytvářet deformace a kaverny či hrubé plastické povrchy. Aplikovanou vrstvu můžeme po zavadnutí (15-45 minut po aplikaci dle teploty a vlhkosti vzduchu, na dotyk podklad už jen lehce špiní) "stáhnout" plastovým hladítkem. Stahujeme buď pod ostrým úhlem bez tlačení nebo krouživým či jiným pohybem celou plochou hladítka. Stahování provádíme pokud chceme docílit, aby druhá vrstva betonové stěrky byla hladká. Necháme do druhého dne zaschnout. Jakmile stěrka důkladně vyschne, měli by jste celou plochu obrousit a odstranit tak přebytečné nerovnosti. Brousit můžete ručně, smirkovým papírem a nebo za použití brusného papíru a excentrické brusky. Je potřeba myslet na to, že u tmavších jednobarevných odstínů budou broušením vznikat světlejší mapy. Následně je potřeba povrch důkladně vysát, vyčistit a ideálně otřít vlhkou houbou.
Konečné dobarvování stěrky:
Celoplošně nebo lokálně aplikujeme (vyhlazujeme do ztracena, do uschnutí) lazuru houbičkou, hadříkem nebo hladítkem s pórovitou houbou. Hladítko s houbou je dle mě nejlepší způsob aplikace pro začátečníky. Lazura vykreslí veškeré námi vytvořené deformace které jsme zanechali při aplikaci druhé vrstvy. Lazuru můžeme poté také brousit, vznikají nám pak světlejší místa na povrchu betonové stěrky. Pokud máme betonovou stěrku jednobarevnou, lazuru neaplikujeme.
Aplikace finálního laku:
Lak zvyšuje životnost a odolnost betonové stěrky. Finální lak aplikujte již na obroušenou a vyčištěnou plochu betonové stěrky. Promíchejte a aplikujte pomocí malířské štětky. Spotřeba laku je cca 0,1 kg na 1 m² stěrky — v klasickém prostředí aplikujte 1 - 2 vrstvy tohoto laku.
Probarvení dle vzorkovnice RAL:
Máte zájem o betonovou stěrku probarvenou dle vzorkovnice RAL? Napište nám poptávku na e-mail bigstone@mbmineral.cz a my Vám rádi vyhovíme.
Doplňkové parametry
Kategorie: | Betonové stěrky |
---|---|
Vydatnost vědra 20 kg: | 10 m2 ve dvou vrstvách |
Teplota u aplikace: | +5 ° C až + 25 ° C |
Propustnost pro vodní páru V: | V2 |
Permeabilita vody v kapal. fázi W: | W2 |
Soudržnost: | ≥ 0,6MPa |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.